Míchaná vajíčka dle pana Pišty

V každé domácnosti v Maďarsku je k dispozici, a to po celý rok cibule, vajíčka, paprika a možná i rajčata. Na snídani či na večeři se připravuje níže popsané jídlo. Podává se s bílým chlebem. Při přípravě se nemusíte bát přidat místo rostlinného oleje třeba kousek uzeného sádla. Příprava nepotřebuje hodně času - vše je hotové tak za 20 minut.

První krok: připravíme suroviny, pokud možno všechny domácí: vejce, sladké, žluté papriky, cibule, rajčata a okurky. Množství, které vidíte na fotce, by mělo stačit pro dvě osoby... Suroviny důkladně omyjeme, nakrájíme, atd.
Suroviny především! Tyto suroviny jsou v Maďarsku k dostání prakticky po celý rok, s výjimkou okurek o rozměru několika centimetrů.
Druhý krok: oloupanou cibuli nakrájíme na kostičky, dozlatova osmažíme na pár kapkách oleje, trochu opepříme (nejlépe čerstvě mletým pepřem), opatrně osolíme.
 Základní surovinou maďarské kuchyně je cibule. Cibule, pokud možno pocházející z města Makó. Cibule a česnek z Makó jsou vyhledávanou surovinou nejenom mezi obyvatelstvem, ale i v okruhu farmaceutickych firem. Obsah a koncentrace účinných látek těchto cibulovin je největší na světě! Koupíte-li na podzim pytel cibule z Makó, máte vystaráno až do jara!
Třetí krok: vložíme nakrájenou papriku na osmaženou cibuli a bez míchání necháme propékat papriku s cibulí.
 Bílá paprika: základní zelenina naší kuchyně. Připravuje se a konzumuje různě. Pěstuje se po celý rok. Od listopadu do května ve sklenících vytápěných termální vodou a ve zbylém období se pěstuje volně na polích.
Čtvrtý krok: 4-5 vajíček vyklepneme na papriku. Pokud máme k dispozici libové uzené maso, pak ho nakrájíme a přidáme. Vše propečeme pod pokličkou 4-5 minut tak, že po celou dobu důkladně vše promícháme.
 Domácí vajíčka: volně chované slepičky, pobíhající celý den na poli respektive v pustě.
Pátý krok: servírujeme tak, že hotové jídlo bohatě posypeme červenou paprikou. Nakrájíme okurky a rajčata a přidáme na talíř jako čerstvou zeleninu k jídlu.
 Červená paprika vypadá na jídle velice dobře, ale přidává se k pokrmu zejména kvůli chuti. Nikdy se moc nevaří a dodává se až v poslední fázi přípravy jídla.

míchaná vajíčka na maďarský způsob

Pište, volejte česky!

Na níže publikovaném e-mailu NEPŘIHLAŠUJTE prosím skupiny - tyto přihlášky nebudou odpovězeny. Použijte odkaz NAHLÁŠENÍ SKUPIN. Telefon: (+36) 30 680 26 26 info@rab-gyor.cz
Vytvořeno službou Webnode