Je možné platit v Maďarsku v eurech?

V Maďarsku zatím nelze platit služby a nákupy v Eurech. Některé obchodní sítě však respektují i tuto menu vedle forintu. Do této obchodní sítě patří skupina Interspar (jejich značkové obchody jsou značeny jako Interspar, Kaisers a Spar). Pokud v těchto obchodech zákazník hodlá platit v Euro, pak si musí vybrat příslušnou kasu.
Zahraničním zákazníkům zbyde možnost svá eura nebo české bankovky vymenit v bankách na forinty. U výměny českých bankovek je dobré vedět dvě důležité věci. Jedna věc je, že největší bankovka, která se respektuje je tisícovka a ta druhá, že z cela jistě maďarská banka OTP vždycky vykupuje české koruny. O svátcích, v sobotu a v neděli jsou pobočky této banky otevřené pouze ve velkých obchodních centrech.
Nejjednodužší způsob vybavit se maďarskou menu je mít u sebe bankovní kartu, ze které si zákazník u libovolného bankomatu může vybrat peníze nebo uhradit čerpané služby či zakoupené zboží.

Pište, volejte česky!

Na níže publikovaném e-mailu NEPŘIHLAŠUJTE prosím skupiny - tyto přihlášky nebudou odpovězeny. Použijte odkaz NAHLÁŠENÍ SKUPIN. Telefon: (+36) 30 680 26 26 info@rab-gyor.cz
Vytvořeno službou Webnode