Ekologická katastrofa v Maďarsku

Hned nazačátek chceme Vás ujistit, že nepříjemná ekologická katastrofa způsobená protržením hráze odkalovací nádrže továrny na výrobu kysličníku hlinitého se stala v Maďarsku v lokalitě, kde hlavním zdorjem příjmů je průmysl nikoliv však cestovní ruch nebo polnohospodářství. Týče se to třech věstnic (Kolontár, Devecser) ve vzdálenosti 50 km od města Veszprém. Nejbližší město je však Ajka.
Faktem je, že pobyt v Maďarsku je naprosto bezpečný.
Celá turistická infrastruktura – letiště, nádraží, silniční síť, ubytovací zařízení, lázně, turistické atrakce a další poskytovatelé turistických služeb jsou připraveni na přijetí zahraničních návštěvníků.
Některé zprávy prohlašují však, že kal je radioaktivní - toto neni pravda.
Katastrofa způsobená protržením hráze odkalovací nádrže je lokálního charakteru, na vzdálenější oblasti nemá žádný škodlivý vliv. Na místě katastrofy vše je pod kontrolu, škodlivý kal se odváží na bezpečné místo, protržená hráz je zajištěná a probíhají na hráze různé meření a kontroly. Maďarská vláda zahájila vyšetřování k objasnění důvodů katastrofy. Podle teorii jednoho profesora v tomto oboru se zdá, že protržení mohl způsobit nárazový silný vítr, nebo i menší posun půdy v hlubších vrstvách.
Pitná voda, řeky, včetně Dunaje nejsou ohrožené.
V důsledku protržení hráze vznikly velké škody ve dvou vesnicích, vlna kalu způsobila smrt 7 lidí a vážná zranění další 12 osob.
Obyvatelé budou odškodněny, ale kromě toho do vánoc budou pro ně postavená v nepoškozené části věstníc rodinné domky. Továrna na výrobu kysličníku hlinitého již založila speciální fond na odškodněny obyvatel. V odstranění důsledků pomáhají specialisté z okolných států, dobrovolníky a možno říci že pomáhá celá Evropa.
Jěstli Vy také hodláte pomáhat, pak přijedte k nám a využijte služby našich lázní a hotelů. Poskytovatelem turistických služeb se zvýší příjmy a tím pádem však i daně. Čím více daní se kumuluje ve státní pokladně, tím dřív bude střecha nad hlavou postížených lidí, tím dřív budou odstraněny důsledky ekologické katastrofy.
Předem děkujeme, a těšíme se na Vaši návštěvu v lázních Maďarska!
Poznámka:
Soukromé provozovatelé těchto stránek jsou připraveny poskytnout veškeré informace o ekologické katastrofě podle dostupných zpráv a informací v Maďarsku, informace a zajištění podzimních rekreací v Maďarsku telefonický nebo e-mailem.
Telefonní čísla, kde hovoříme česky:
+36 30 746 60 84
+36 30 680 26 26 (sms)
+36 1 290 53 79
E-mail: katastrofa@veresweb.eu

Pište, volejte česky!

Na níže publikovaném e-mailu NEPŘIHLAŠUJTE prosím skupiny - tyto přihlášky nebudou odpovězeny. Použijte odkaz NAHLÁŠENÍ SKUPIN. Telefon: (+36) 30 680 26 26 info@rab-gyor.cz
Vytvořeno službou Webnode